Son hyn në historinë e Premier League

Futboll

Son hyn në historinë e Premier League

Më: 22 maj 2022 Në ora: 21:07
Son hyn në historinë e Premier League

Totenhemi arriti një fitore të thellë përballë Noruiç, ku arriti të kualifikohej për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Në këtë sfidë, historinë e shkroi sulmuesi korean, Hiong Min-Son, i cili shënoi dy golat e fundit për ta çuar rezultatin në 0-5.

Me këtë dy-golësh, koreani shkoi në kuotën e 23 golave, i cili së bashku me Mohamed Salah, fitoi çmimin “Këpuca e Artë” e Premier Ligës.

Kështu ai bëhet lojtari i parë me prejardhje nga Azia, i cili e fiton këtë çmim në Premier Ligën angleze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat