Flet Zaniolo: Ëndrra u bë realitet

Futboll

Flet Zaniolo: Ëndrra u bë realitet

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:48
Nicolò Zaniolo

Pas triumfit në Ligën e Konferencës, Nicolò Zaniolo, lojtari i cili ia siguroi Romës triumfin me golin e tij, u shpreh tejet i gëzuar dhe i emocionuar.

“Ne e shijojmë momentin, sot realizova ëndrrën e një fëmije. Nuk kam fjalë, falënderoj tifozët, është e gjitha për ta. Ne jemi një skuadër e fortë, ndoshta nuk e dimë as sa”, tha Zaniolo për “Sky Sport”.

Zaniolo realizoi gol të bukur në minutën e 33-të duke bërë histori me klubin e tij dhe me trajnerin Jose Mourinho.

Kjo finale u zhvillua në stadiumin “Air Albania” në Shqipëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat