Lojtari rinovon kontratën për 10 vite

Futboll

Lojtari rinovon kontratën për 10 vite

Më: 10 qershor 2022 Në ora: 12:59
Lojtari rinovon kontratën për 10 vite

Levante këtë sezon ra nga La Liga dhe aktualisht ka bërë diçka të rrallë në futboll, për të mos thënë që nuk ka ndodhur asnjëherë.

Klubi valencian ka rinovuar kontratën me mesfushorin Hoze Luis Garsia ose siç e njohin ndryshe Pepelu për 10 vite.

Diçka e rrallë në futboll, mbase edhe e pa dëgjuar më parë, por 23-vjeçari do të vijojë të luajë deri në moshën 33-vjeçare nëse do të dëshirojë të respektojë kontratën e tij deri në fund.

Firma është hedhur deri në vitin 2032.

Gjatë sezonit që përfundoi Pepelu u aktivizua në total në 29 ndeshje në La Liga duke mos shënuar dhe dhuruar dot asnjë asist.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat