Sanches i ka mbyllur përfundimisht derën skuadrës së Milanit

Futboll

Sanches i ka mbyllur përfundimisht derën skuadrës së Milanit

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:51
Sanches

Mediat franceze: Renato Sanches i thotë “Jo” Milanit, dëshiron vetëm PSG!

Renato Sanches i ka mbyllur përfundimisht derën skuadrës së Milan për një transferim të mundshëm gjatë kësaj merkatoje, pasi portugezi raportohet nga “La Parisien” i ka thënë “PO” kalimit të tij te gjigandët franceze.

Në këtë mënyrë sipas burimit në fjalë, mesfushori portugez ka refuzuar ofertën e kuqezinjve, pasi ka zgjedhur të provojë një eksperiencë të re të kampionët e Ligue 1, të cilët kanë gati një kontratë 3-vjeçare për Sanches.

PSG në këtë mënyrë fiton një tjetër duel të rëndësishëm në transferimin e lojtarëve me peshë, e qëllimin përforcimin e skuadrën për sezonin e ri, ku synohet Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat