Memushaj iu thur elozhe në median italiane

Futboll

Memushaj iu thur elozhe në median italiane

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 23:35
Memushaj iu thur elozhe në median italiane

Fiorentina transferoi ditën e sotme mesfushorin Rolando Mandragora nga radhët e Torinos, i cili së bashku me Torreirën, do të formojnë dyshen e mesfushës te vjollcat.

Të dy këta futbollistë në të kaluarën kanë qenë pjesë e Peskarës, teksa kanë qenë shok skuadra me ish-mesfushorin e Kombëtares, Ledian Memushaj, i cili së fundmi ka dhënë një prononcim për “Radio Bruno” në Itali, ku ka folur për alternimin në mesfushë të Torreiras me Mandragorën.

“Kam pasur fatin të luaja me të dy në të njëjtin vit dhe të dy janë lojtarë të shkëlqyer. Lukas është shumë i fortë në lojën me pasa të shkurtra, por Mandragora, ka një këmbë të shkëlqyer.

Është e vështirë të zgjedh mes të dyve. Kur kemi luajtur bashkë, kemi pasur një vit të mrekullueshëm dhe është e pamundur të zgjedhësh një.

Mandragorën e kam njohur që fëmijë, por ai tashmë është një lider. E njoh familjen e tij dhe ai ka dëshmuar gjithmonë të jetë një person i shkëlqyer edhe jashtë futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat