Dy gjigantët evropian në garë për yllin e Napolit

Futboll

Dy gjigantët evropian në garë për yllin e Napolit

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 16:26
Victor Osimhen

Sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen raportohet së është në ‘radarin’ e dy klubeve të mëdha evropiane.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, gjiganti gjerman Bayern Munich dhe ai anglez, Manchester United janë duke bërë garë për yllin e ‘napolitanëve'.

Nigeriani është rritur dukshëm viteve të fundit, sidomos në sezonin e fundit, duke ndezur interesimin e klubeve të mëdha evropiane.

Kampionët e Gjermanisë dhe ‘Djajtë e Kuq’ mësohet së janë duke tentuar që të transferojnë Osimhen gjatë kësaj verë.

Ndryshe, sulmuesi nigerian po vëzhgohet edhe nga disa klube tjera evropiane, dhe brenda pak ditësh do të vendoset e ardhmja e lojtarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat