Manchester United planifikon ofertën e re për Arnautovicin

Futboll

Manchester United planifikon ofertën e re për Arnautovicin

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 17:03
Mark Arnautovicin dhe Eric Ten Hag

Manchester United është duke e kërkuar sulmuesin e Bolognas, Mark Arnautovicin.

Sipas gazetarit, Florian Plettenberg, është trajneri i skuadrës angleze, Erik ten Hag, që po insiston për transferimin e tij

Ten Hag thuhet se e dëshiron Arnautovicin në skuadër, kështu që Man United është gati për të rritur ofertën.

Edhe reprezentuesi i Austrisë gjithashtu e dëshiron kalimin në “Old Trafford” dhe ribashkimin me trajnerin holandez.

Dyshja kishin punuar së bashku për tre sezone te Twente – nga 2006 deri më 2009.

Kujtojmë se oferta e parë prej 8/9 milionë eurosh është refuzuar nga Bologna.

33-vjeçari me Bolognan ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat