Shkëndija zhgënjen ndaj Sileksit në Strugë

Futboll

Shkëndija zhgënjen ndaj Sileksit në Strugë

Nga: K. Goca Më: 14 gusht 2022 Në ora: 19:01
Dashmir Elezi

Shkëndija e Tetovës kthehet me një pikë nga Struga, duke barazuar me rezultat 1:1 Sileksit të Kratovës.
Skuadra shqiptare zhgënjen me këtë barazim.

Në minutën e 17-të, Dashmir Elezi realizoi për epërsinë 1:0 të tetovarëve.

Kjo ishte ndeshja e parë për kuqezinjtë dhe barazimi i parë në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Mysafirët në minutën e fundit barazojnë rezultatin me golin e Llamallarit.

Sileksi renditet në vend të dytë me 4 pikë dhe Shkëndija në të 7-tin me 1 pikë, por me një ndeshje me pak pas dy jave në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat