Debutim me fitore me 10 lojtarë

Futboll

Debutim me fitore me 10 lojtarë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 23:35
Debutim me fitore me 10 lojtarë

Rino Gatuzo e ka nisur me një fitore në sezonin e tij të parë si trajner në La Liga në pankinën e Valencias. Skuadra e tij mundi me shifrat 1-0 Zhironën, edhe pse me vështirësi në një sfidë që u komplikua jo pak.

Përballë publikut vendas, Gatuzo hodhi në fushë një ekip agresiv që kërkoi me çdo kusht fitoren dhe gjeti avantazhin kur regjistrohej shtesa e pjesës së parë falë penalltisë së Soler.

Por më pas agresiviteti i kërkuar nga trajneri i kushtoi shtrenjtë skuadrës së tij, pasi Comert u ndëshkua me karton të kuq në fillimin e pjesës së dytë. Edhe vetë Gatuzo u ndëshkua me të verdhë për protesta në pjesën e dytë, teka skuadra e tij u mundua të administronte rezultatin në fushën e lojës.

Kishte minuta në fushën e lojës edhe për Niko, të afruar në ditët e fundit nga Barcelona. Por shifrat nuk ndryshuan deri në fund të duelit. Kështu, Valencia e nis me 3 pikë sezonin ku pritet që të jetë një nga skuadrat pretendente për renditjen në zonën e Ligës së Kampioneve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat