Largohen katër lojtarë nga Ballkani

Futboll

Largohen katër lojtarë nga Ballkani

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Ballkani ka njoftuar sot edhe zyrtarisht për largimin e katër futbollistëve të tij.

Bëhet fjalë për Kushtrim Gashin, Theophilus Solomon, Dilivio Hoffman dhe Arens Mateli, të cilët nuk janë më pjesë e kampionit aktual të Kosovës.

Therandasit i kanë falënderuar futbollistët në fjalë për kontributin e dhënë sa ishin pjesë të tyre, ndërsa ju kanë uruar suksese në të ardhmen.

Ballkani e shkroi historinë duke u kualifikuar në fazën e “play-offit” të Ligës së Konferencës, ndërsa nuk e ka nisur ende sezonin e ri në Superligë pasi ka kërkuar që ndeshja e parë t’i shtyhej.

Skuadra nga Suhareka i bëri disa përforcime gjatë verës, por edhe disa largime, siç është katërshja në fjalë, por edhe të tjerë paraprakisht. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat