Shkupi – Ballkani: Formacionet e mundshme

Futboll

Shkupi – Ballkani: Formacionet e mundshme

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:10
Shkupi – Ballkani: Formacionet e mundshme

Shkupi do të pres Ballkanin në ndeshjen e parë të fazës ‘Play-Off’ në Ligën e Konferencës.

Dy skuadrat shqiptare janë të gatshme për përballjen e parë mes vete pasi qëllimi i tyre tanimë është të shkruajnë historinë për t’u futur në grupet e kësaj gare.

Ndeshja e parë mes dy ekipeve zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin ‘National Arena Toshe Proeski’ në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut.

Dy trajnerët kanë të gjithë lojtarët në dispozicion për këtë përballje dhe pritet të hedhin nga minuta e parë formacionin e tyre më të mirë, shkruan Telegrafi. Vendasit do të luajnë me sistemin 4-3-3 ku Diene e Gioriev do të mbështesin sulmuesin kryesor Adetunji, derisa Ilir Daja do t’i qëndroj besnik formacionit të tij me 4-5-1.

Formacionet e mundshme:

Shkupi: Naumovski, Timovski, Margvelashvili, Sengor, Sheji, Adem, Alvarez, Putita, Diene, Adetunji, Gioriev.

Ballkani: Ljuljanivic, Arm. Thaqi, Dellova, Jashanica, As. Thaqi, Kuc, Emërllahu, Krasniqi, Gripshi, Korenica, Rrahmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat