Te Ajaxi konsiderohej pasardhësi i De Ligt

Futboll

Te Ajaxi konsiderohej pasardhësi i De Ligt

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 20:38
Te Ajaxi konsiderohej pasardhësi i De Ligt

Te Ajaxi konsiderohej pasardhësi i De Ligt dhe ashtu si mbrojtësi i Bayernit të Mynihut, Perr Schuurs la “harkëtarët” për të zbarkuar në Piemonte, por këtë herë për të veshur fanellën e Torinos, jo të Juventusit.

Mbrojtësi 23-vjeçar ka mbërritur në Torino ku ka kryer vizitat mjekësore dhe ka firmosur kontratën që do ta lidhë me klubin “granata” për katër vitet e ardhshme.

Tksa misioni do të jetë aspak i lehtë, ai i zëvendësimit të Gleison Bremer, mbrojtës brazilian që pikërisht një muaj më parë u transferua te Juve për të mbuluar vendin e lënë bosh nga De Ligt.

Torino ishte prej kohësh në kërkim të një mbrojtësi për të zëvendësuar denjësisht Bremer dhe ka zgjedhur pikërisht Schuurs, për kartonin e të cilit do të paguajnë 9 milionë euro menjëherë dhe dy të tjera në formë bonusi, ndërsa Ajaxi ka ruajtur edhe 15% të kartonit në rast rishitjeje në të ardhmen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat