Ish-mesfushori holandez këshillon Interin

Futboll

Ish-mesfushori holandez këshillon Interin

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 16:58
Ish-mesfushori holandez këshillon Interin

Andi van der Meide, holandezi që ka veshur fanellën zikaltër për sezonin 2004-2005, është rikthyer të flasë për Interin dhe konkretisht për bashkëkombësin e tij Denzel Dumfris që është vendosur në qendër të merkatos.

Për ish-lojtarin e krahut të djathtë, Interi nuk duhet as ta mendojë shitjen e Dumfrisit.

“Nëse mbërrin një ofertë nga Çelsi, duhet refuzuar madje duke i thënë Denzelit:

‘Ty nuk të shesim sepse na duhesh për të fituar titullin’. Nëse do të jetë çështje parash duhet ta mendojnë mirë, sepse ai është ndër më të mirët e rolit të tij dhe minimalisht vlen 80 milionë euro, Interi nuk duhet të kënaqet me më pak se aq”, u shpreh Van der Meide.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat