Belgjika triumfon ndaj Uellsit

Futboll

Belgjika triumfon ndaj Uellsit

Nga: K.G. Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:42
Belgjika

Belgjika la arritur tre pikë dhe ruan gjasat për vend të parë në grupin 4 të Ligës së Kombeve A.

Uellsi u tregua një ekip mjaft e mirë ndaj vendasve por nuk ia doli që të marrë pikë.

Belgët fituan me rezultat 2:1 ndaj Uellsit.  

Belgët triumfuan me golat e futbollistëve De Bruyne (10') e Batshuayi (37'). Për Uellsin realizoi Moore (50').

Holanda kryeson me 13 pikë, pasojnë Belgjika 10, Polonia 4 dhe Uellsi 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat