KF Kumanova Milano 2010, rregulloi zhveshtoret

Futboll

KF Kumanova Milano 2010, rregulloi zhveshtoret

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 23:09
KF Kumanova Milano 2010, rregulloi zhveshtoret

KF Kumanova Milano 2010 ka bërë një punë të shkëlqyer, duke i rregulluar zhveshtoret në stadiumin e qytetit në Kumanovë, shkruan Open-TV.

Rregullimi i zhveshtoreve është bërë me ndihmën e firmave të ndryshme në qytet, biznesmenëve dhe njerëzve sportdashës të futbollit.

Tani zhveshtoret kanë marrë një pamje të bukur dhe ato tani janë të rehatshme për shkollën e futbollit.

Zhveshtoret tani kanë edhe kulm të ri.

Kontribut të madh kanë dhënë edhe trajnerët dhe njerëzit zemërmirë të klubit që pothuajse tërë ditën e kanë kaluar në stadium, me të vetmin qëllim që puna të kryhet. Rregullimi i zhveshtoreve ka qenë kusht elementar për zhvillimin e ndeshjeve në këtë stadium.

Gjithashtu edhe muret para hyrjes në zhveshtore janë lyer me ngjyrat e klubit kuq e bardhë.

Ky rinovim ishte më se i nevojshëm dhe mjaftë i qëlluar, duke patur parasysh kushtet e mjerueshme që ishin më herët.

KF Kumanova Milano 2010 me fitore i nisi garat në edicionin e ri të Superligës së Maqedonisë në futboll për të rinj – Liga e kadetëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat