KEK-u dhe Kosova VR njoftohen me humbjen

Futboll

KEK-u dhe Kosova VR njoftohen me humbjen

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 18:37
KEK-u dhe Kosova VR njoftohen me humbjen

Sot (e diel) u zhvilluan pesë ndeshje në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll. 

Pas një fillimi fantastik të sezonit, KEK-u u njoftua sot me humbjen e parë, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra nga Obiliqi u mposht nga Shkëndija në udhëtim, me rezultat të pastër 2-0.

Humbjen e parë të sezonit e pësoi edhe Kosova Vr, e cila gjithashtu u mposht 2-0 si mysafire e Lepencit.

Dinamo dhe Prizreni tani e ndajnë pozitën e parë në tabelë me nga 13 pikë dhe mbeten dy skuadrat e vetme pa humbje.

Rezultatet e plota të ditës së sotme:

Shkëndija 2-0 KEK-u

Fortuna 3-0 Besa (rezultat zyrtar)

Lepenci 2-0 Kosova Vr

Prizreni 2-0 Rilindja

Dardania 2-1 Vitia

Rezultatet e ditës së shtunë: 

Australia 3-2 Dardanët

Behari 0-2 Dinamo

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat