Mobilizim i madh te Prishtina për derbin ndaj Dritës

Futboll

Mobilizim i madh te Prishtina për derbin ndaj Dritës

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 20:03
Mobilizim i madh te Prishtina për derbin ndaj Dritës

Nesër (e mërkurë) zhvillohet ndeshja derbi ndërmjet Prishtinës dhe Dritës në stadiumin “Fadil Vokrri”. 

Kryeqytetasit kanë publikuar çmimet e biletave për duelin e shtyer të xhiros së tretë.

Hyrja në sektorin e Jugut për “Plisat” do të jetë gratis, pasi klubit i duhet përkrahja e madhe në këtë ndeshje të vështirë.

Ndërkaq, çmimet e biletave në sektorët e tjerë janë këto: Veri – 2 euro, Lindje – 2 euro, Perëndim – 3 euro dhe VIP – 15 euro.

Kujtojmë se në këtë ndeshje do të udhëtojnë edhe “Intelektualët” për ta përkrahur Dritën, andaj pritet një atmosferë fantastike.

Tifozët gjilanas do të vendosen në sektorin e Veriut.

Ndeshja në “Fadil Vokrri” do të fillojë në orën 19:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat