Mancini: Do fitojmë Kupën e Botës në 2026-ën!

Futboll

Mancini: Do fitojmë Kupën e Botës në 2026-ën!

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:48
Mancini: Do fitojmë Kupën e Botës në 2026-ën!

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka folur për synimet e tij për të ardhmen e Kombëtares.

Duke folur në konferencë për mediet pasi siguroi fazën finale “Final Four” të Nations League, tekniku theksoi se do që në Kupën e Botës në 2026 nuk dëshiron që vetëm të shkojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të qenë present, por për ta fituar atë.

“Do të duhet të presim edhe katër vjet, por synimi është të shkojmë në Shtetet e Bashkuara për të fituar”-tha Mancini.

Megjithatë Italisë do i duhet të presë edhe katër vite dhe me Botërorin Katar 2022 në prag kus kuadra e Mancinit nuk do të jetë prezente, pritja do të duket pak më e gjatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat