Vrioni gjen golin e parë në MLS

Futboll

Vrioni gjen golin e parë në MLS

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 23:12
Vrioni gjen golin e parë në MLS

Giacomo Vrioni gjen golin e parë në MSL, kampionat ku u transferua gjatë merkatos së verës.

Sulmuesi 23-vjeçar shqiptar, pjesë e Neë England Revolution, shndërroi në gol një 11-metërsh në ndeshjen ndaj Atlanta United, finalizim që i dha fitoren skuadrës së tij.

Fitore e rëndësishme në planin personal për Vrionin (luajti ndeshje e parë titullar, ndërsa në pesë raste është aktivizuar si zëvendësues, por pa shumë vlerë për skuadrën nga Msachusets, duke pasur parasysh që ka mbetur vetëm një ndeshje nga përfundimi i sezonit të rregullt në MLS dhe New England nuk e arrin dot vendin e shtatë, që mundëson përfshirjen në play off.

Transferimi i Vrionit në Amerikë e më të vështirë grumbullimin me Kombëtaren Shqiptare, gjithsesi gjithçka do të varet nga forma që do të shfaqe në MLS dhe golat që do të shënojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat