Juventusi këndellet, ngadhënjen me rezultat bindshëm 

Futboll

Juventusi këndellet, ngadhënjen me rezultat bindshëm 

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 22:30
Pamje nga ndeshja

Juventusi pas një serie të keqe, dy barazime dhe një humbje, këndellet dhe i kthehet fitoreve në Serie A. 

"Zonja e Vjetër" ka shënuar fitore me rezultat bindës, 3:0 ndaj Bologna-s, në takimin e javës së 8-të.

Juve dominoi dhe pa ndonjë telashe mori tre pikë, duke iu falënderuar golave të Kostiqit (24'), Vllahoviqit (59') dhe Milikut (62'). 

Juventusi renditet në vend të shtatë me 13 pikë dhe Bologna është e  17-ta me 7 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat