Superliga e Kosovës, spikat derbi mes Gjilanit e Ballkanit

Futboll

Superliga e Kosovës, spikat derbi mes Gjilanit e Ballkanit

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 07:25
Foto ilustrim

Superliga e Kosovës vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 18 të këtij edicioni.

Të gjitha përballjet e sotme do të zhvillohen në të njëjtin orar, respektivisht me fillim nga ora 13:00, ku spikat derbi mes Gjilanit dhe kampionit aktual, Ballkanit.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojnë edhe Llapi e Prishtina, ku llapjanët kundërshtarë e kanë Malishevën, kurse Prishtina është mysafire e Trepçës ’89. 

Momentalisht, tabelën e kryeson Drita me 38 pikë brenda 18 ndeshjeve, kurse në vendin e dytë gjendet Ballkani me 30 pikë përgjatë 14 ndeshjeve. 

Top 4 e mbyllin Gjilani me 27 pikë nga 17 ndeshje, dhe Prishtina në kuotën e 23 pikëve, por me 16 ndeshje të zhvilluara. 

Treshja e fundit të tabelës përbëhet nga Malisheva (17 ndeshje 18 pikë), Trepça ’89 (16 ndeshje 18 pikë) dhe Ferizaj (18 ndeshje 13 pikë).

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Superligën e Kosovës e gjeni më poshtë. 

13:00 Gjilani – Ballkani 

13:00 Malisheva – Llapi

13:00 Trepça ’89 – Prishtina 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat