Çfarë i tha Infantino pas ndeshjes?

Futboll

Çfarë i tha Infantino pas ndeshjes?

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:50
Çfarë i tha Infantino pas ndeshjes?

Pushtoi fushën me flamurin ylber dhe disa mesazhe në fanellë, italiani zbulon se çfarë i tha Infantino pas ndeshjes

Pushtuesi italian i fushës, Mario Ferri pretendon se ai u takua me Presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino pas demonstratës së tij gjatë ndeshjes mes Portugalisë dhe Uruguait të hënën mbrëma në kuadër të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Ferri, i njohur gjithashtu si ‘Falco’ apo Skifteri – kishte bërë ‘pushtime’ të tjera në fushë në të kaluarën, gjithmonë i veshur me një fanellë të heroit ‘Superman’.

Këtë herë ai mbante edhe një flamur ylber dhe kishte dy mesazhe të ndryshme në fanellën e tij: Pjesa e përparme shkruhej “Save Ukraine” dhe mbrapa kishte “Respekt për gruan iraniane”.

35-vjeçari gjithashtu kishte tjera vrapime në fushë sikurse në Kupën e Botës për Klube, në ndeshjen Belgjikë-SHBA në Kupën e Botës 2014 dhe Napoli-Juventus  në 2017.

Gjatë dy intervistave të ndryshme me La Gazzetta Dello Sport dhe programin e radios italiane La Zanzara, Ferri pohoi se ai u takua me Infantinon pasi u ndalua nga sigurimi i fushës në fushë të hënën mbrëma, gjatë ndeshjes Portugali-Uruguai.

“Pas 10 vjetësh, a jeni përsëri ju?”, dyshohet t’i ketë thënë Infantino, Ferrit.

Infantino e kishte parë tashmë Ferrin në Kupën e Botës së vitit 2010 pas një pushtimi tjetër në fushë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat