Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

Futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 20:49
Jetmir Topalli

Istanbulspor ka shënuar fitore me rezultat 4;0 ndaj Umraniyespor.

Jetmir Topalli kishte marr ftesë para disa ditësh nga Alain Giresse për ndeshjet e Kosovës që i zhvillon në muajin qershor.

Topalli hapi serinë e golave kur shënoi në minutën e 45-të, pas asistimit të Eduard Rrocës.

Në minutën e 62-të, ishte radha që Topalli t’ia kthente borxhin Rrocës, duke asistuar në golin e këtij të dytit.

Sarikaya (90+4') e Eze (90+7') shënuan për 4:0.

Istanbulspor sigurojë qëndrimin në elitën e futbollit turk.

Topalli këtë sezon ka pesë gola dhe tre asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat