Struga Trim Lum la duarthatë Tikveshin në Kavadar

Futboll

Struga Trim Lum la duarthatë Tikveshin në Kavadar

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 15:06
Pamje nga ndeshja

Kampioni në fuqi, Struga Trim Lum ka treguar lojë të madhe duke e ngadhënjyer me rezultat 3:2 ndaj Tikveshit në Kavadar.

Stuga Trim Lum lë duarthatë Tikveshin.

Për Strugën shënuan Radeski (37' e 42'), Georgievski (82') dhe për Tikvshin shënuan (Zguro (6' - autogol), Ivanovski (13').

Pas javës së 17-të në elitën e futbollit maqedonas, Shkupi kryeson me 35 pikë, pasojnë Struga Trim Lum 33, Shkëndija 32 pikë e Tikveshi është në vend të shtatë me 22 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat