Ndezën flakadën dhe thyen stola në stadium, shoqërohen disa persona në polici

Futboll

Ndezën flakadën dhe thyen stola në stadium, shoqërohen disa persona në polici

Më: 4 dhjetor 2023 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Disa persona janë shoqëruar në polici pasi dyshohet se kanë ndezur flakadanë dhe kanë thyer stolat gjatë ditë së djeshme në derbin Tirana-Partizani.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se priten dhe arrestime.

Ndeshja u mbyll në barazim 1-1 dhe u zhvillua nën tension si në fushën e lojës dhe të tifozëv.

Takimi nisi disa minuta me vonesë për shkak të përdorimit të mjeteve piroteknike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat