Ribery, gati të kthehet te Bayerni, roli që do të ketë

Futboll

Ribery, gati të kthehet te Bayerni, roli që do të ketë

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 18:45
Frank Ribery

Frank Ribery, 40 vjeç, pranon se është gati të rikthehet te Bayerni, tani si trajner.

Sipas “Kicker”, ish-sulmuesi, aktualisht asistent te Salernitana, klubi i fundit që përfaqësoi si lojtar, po përfundon kursin e trajnerit dhe do të mirëpriste një rikthim te bavarezët për të trajnuar ekipin e të rinjve.

Seif Ribery, djali i ish-lojtarit francez, luan për ekipin U-13 të Bayernit.

Frank Ribery ka veshur fanellën e Bayernit për 12 sezone, duke fituar, ndër të tjera, një Champions League, nëntë tituj të Bundesligës, një Kupë të Botës për Klube dhe një Superkupë Evropiane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat