Fiorentina rikthehet te fitorja në Serie A

Futboll

Fiorentina rikthehet te fitorja në Serie A

Më: 21 prill 2024 Në ora: 20:01
Fiorentina feston

Fiorentina rikthehet te fitorja në kampionat dhe atë e bën në transfertën e Salerniatana-s në takimin e javës së 33-të të Serie A që u mbyll me rezultatin 0:2.

“Violët” diktuan ritmin gjatë gjithë takimit, megjithatë fraksioni hapës u mbyll me porta të paprekura.

U desh minuta e 80’ që të shënohej goli i parë i këtij takimi, me Kouame që gjeti rrugën drejt rrjetës, pas asistit të dhuruar nga Ranieri.

Ndërsa në minutën e 90+5′ pas asistit të dhuruar nga Mandragora, Ikone shënoi golin e dytë për skuadrën e Italiano-s.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-2, me Salernitanan që vuan në fund të renditjes me 15 pikë, teksa Fiorentina renditet në vend të nëntë me 47 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat