Leverkusen shton numriun ulëseve në stadium

Futboll

Leverkusen shton numriun ulëseve në stadium

Më: 30 maj 2024 Në ora: 15:43
Stadiumi

Entuziazmi i tifozëve për titullin e parë kampion në historinë e klubit ka bërë që drejtuesit e Leverkusenit të mendojnë për të rritur kapacitetin e stadiumin “BayArena”.

“Mendoj se Fernando duhet që të mendojë për të zgjerojë stadiumin pasi lidhja me tifozët është mjaft e madhe”, tha Alonso pak javë më parë duke iu drejtuar presidentit Fernando Karro.

Ky i fundit e ka marrë seriozisht këshillën e trajnerit dhe tani po mendon që të zgjerojë kapacitetin e “BayArena” me 4000-8000 ulëse.

Momentalisht në këtë impiant akomodohen 30,210 mijë tifozë. 

Sipas projektit të ri ulëset e reja do të vendoset në sektorin jugor të impiantit aty ku momentalisht janë zyrat e shoqërisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat