Policia nuk lejon mbajtjen e koncertit festiv në Prizren, pritej edhe paraqitja e kryetarit të komunës

Lajme

Policia nuk lejon mbajtjen e koncertit festiv në Prizren, pritej edhe paraqitja e kryetarit të komunës

Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 20:58
Foto ilustrim

Anulohet koncerti në sheshin “Shadërvan” të Prizrenit.

Sonte nga ora 18:30- 21:30 ishte paralajmëruar mbajtja e koncerit festiv të Vitit të Ri, por një gjë e tillë nuk është lejuar nga Policia, e cila ka kërkuar nga organizatorët që të shpërndahen dhe se një organizim i tillë nuk lejohet për shkak të masave anti-Covid, raportojnë mediat lokale në Prizren.

Në këtë koncert ishte paraparë që të performojnë këngëtarë dhe rock bende nga Prizreni, ndërsa ishte paralajmëruar që para të pranishmëve të paraqitet edhe kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj.

Ndërkohë edhe Komuna e Prishtinës ka njoftuar se ka anuluar aktivitetet në “Prite n’shesh”.

Sipas komunikatës nga komuna e Prishtinës aktivitetet tjera të “Prite n’shesh vazhdojnë deri në orën 21:30, ndërsa bizneset në fushën e gastronomisë do të operojnë deri në orën 23:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat