Vdes ish-ushtarja e UÇK-së

Lajme

Vdes ish-ushtarja e UÇK-së

Më: 28 janar 2022 Në ora: 23:36
Foto ilustrim

Ish-ushtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe infermiere në atë kohë, Vjosa Qerimaj, është ndarë nga jeta këtë të premte.

Lajmin për vdekjen e saj e bënë të ditur familjarët, teksa vlerësuan se kontributi i saj për vendin do t’i mbajë krenarë gjithë jetën.

“Motra jonë Vjosa na la sot. Ajo ka shërbyer si ushtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si infermiere në kohët më të vështira për ushtarët e plagosur dhe me nevojë mjekësore.

Kontributi i saj nuk do të harrohet kurrë dhe do të na mbajë krenarë gjithë jetën”, thuhet në njoftimin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat