Adriana Matoshi në përkrahje të profesorit nga Vushtrria/Publikon një video duke vallëzuar – ja çfarë e këshillon

Lajme

Adriana Matoshi në përkrahje të profesorit nga Vushtrria/Publikon një video duke vallëzuar – ja çfarë e këshillon

Më: 31 janar 2022 Në ora: 14:03
Adriana Matoshi

Deputetja nga radhët e LVV-së, Adriana Matoshi ka reaguar në lidhje me bullizimin që I është bërë profesorit nga Vushtrria.

Ajo ka publikuar një video duke vallëzuar me miqë të saj, përcjell “Bota sot”.

Në shkrimin e saj ajo i jep një këshillë profesorit duke I sugjeruar që të vazhdoj të vallëzoj.

Unë jam fytyrë publike se jom pjesë e skenës së artit që shumë vjet, tash edhe pjesë e politikës, po prapë m'shajnë, m'keshin, e bullizojnë me mua. Po apet nuk e kom planë mu nale o profë, shkruan tutje deputetja.

Postimi i plotë

Une nuk di me kcy se nuk jom valltare profesioniste, po bash qitash qe kom arsyje mas krejt seneve qe i kalova, nuk e kom plan me u nal tu kcy o profe.

Une jom ftyre publike se jom pjese e skenes se artit qe shume vjet, tash edhe pjes e politikes, po prap m'shajne, m'keshin, e bullizojne me mu. Po apet nuk e kom plan mu nale o profe.

Nese ti ishe kone i huji, kishe dal e kishe bo naj vallzim palidhje pa ritem hiq, kishin thone "qe bre ktyne te jashtit gjithçka ju ka hije"..."ktyne te jashtit nuk ja u nin per sen"...

Ne fund te dites ti je PROFESOR.

Mos e nal vallzimin per kerkon.

Shyqyr qe mas pandemise e izolimit qe e kemi perjetu, njerzt e gjejne motivin me reflektu pak pozitivitet e mu argetu n'menyrat e veta. Kerkujt kurgjo t'keqe nuk i ke bo.

Ishalla jeta ka me na dhone gjithmone arsyje me festu e vallzu.

#meProfen

VIDEO

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat