Maqedonia e Veriut dhe SHBA do të nënshkruajnë memorandum të ri për bashkëpunim në mbrojtje

Maqedonia

Maqedonia e Veriut dhe SHBA do të nënshkruajnë memorandum të ri për bashkëpunim në mbrojtje

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 11:01
Ilustrim

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe ndihmësja e sekretarit të Mbrojtjes së SHBA-së për çështje ndërkombëtare të sigurisë, Mara Karlin sot pasdite në të njëjtën kohë në Shkup dhe Uashington do ta nënshkruajnë Memorandumin për bashkëpunim në mbrojtje mes dy shteteve.

Gjatë nënshkrimit të Memorandumit në Ministrinë e mbrojtjes do të merr pjesë edhe ambasadorja e SHBA-së, Kejt Bwrns.

Njoftimi:

“Memorandumi i ri për bashkëpunim do të ndërroj memorandumin aktual i nënshkruar në vitin 1994 dhe do të pasqyroj bashkëpunimin intensiv mes dy vendeve, si partnerë strategjik, ndërsa tani edhe aleat në NATO”, njoftojnë nga Ministria e Mbrojtjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat