Aksion policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë, 5 persona të arrestuar

Maqedonia

Aksion policor në vendkalimin kufitar Bogorodicë, 5 persona të arrestuar

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

Aksion i madh policor është duke u zhvilluar në afërsi të vend kalimit kufitar në Bogorodicë.

Është sekuestruar sasi e madhe e marihuanës në vlerë rreth 200 mijë euro.

Gjatë aksionit janë arrestuar 5 persona, 3 prej të cilëve me nënshtetësi shqiptare, ndërsa 2 me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme, zyrtarisht konfirmojnë aksionin policor, duke shtuar se për informacione shtesë do të informojnë ditën e nesërme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat