Sanksionohen 468 shoferë, lëviznin me shpejtësi më të madhe se e lejuara

Maqedonia

Sanksionohen 468 shoferë, lëviznin me shpejtësi më të madhe se e lejuara

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 11:55
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka kryer kontroll të përforcuar aksionar në territorin e Republikës së Maqedonisë për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, me ç’rast janë sanksionuar 468 drejtues mjetesh.

Prej tyre, 26 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe katër automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë.

Njëkohësisht, njoftoi MPB-ja, 243 drejtues mjetesh kanë tejkaluar shpejtësinë në qytet dhe 225 jashtë qytetit.

Ata bëjnë të ditur se kontrollet e intensifikuara të veprimit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat