LSDM: Dita e tretë e heshtjes së Mickoskit, kujt i premtoi ndryshim të Kushtetutës?

Maqedonia

LSDM: Dita e tretë e heshtjes së Mickoskit, kujt i premtoi ndryshim të Kushtetutës?

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 11:59
Foto ilustrim

“Për pyetjet e bëra publikisht për të tretën ditë po vazhdon heshtja e Hristijan Mickoskit.

Me kë është takuar Mickoski nga skena politike e brendshme dhe e jashtme dhe ka kërkuar pushtet dhe premtim për ndryshim të Kushtetutës?”, pyet LSDM.

“Cili është qëndrimi real i Mickoskit për ndryshimet kushtetuese? Ai që e thotë publikisht apo ai që e thotë në takime me politikanë vendas dhe të huaj?

Mitkoski, i cili po mbahet peng nga Dimitar Apasiev, të mos fshihet pas ekzekutorit të tij Dragan Kovacki, por të dalë publikisht dhe t’u përgjigjet pyetjeve.

Hipokrizia e Mickoskit për interesat shtetërore dhe kombëtare kur ai thotë një gjë publikisht dhe krejtësisht tjetër prapa dyerve të mbyllura është e njohur prej kohësh.

Asgjë nuk e fsheh se Mickoski dhe OBRM-PDUKM janë nën pengjet e Apasiev-it dhe Levicës dhe për këtë arsye po bëhen më radikalë në veprimet e tyre destruktive.

Metoda e provuar e studentit tonë ka ndihmuar mijëra njerëz të përmirësojnë shikimin e tyre – po i çmend të gjithë në rajon Mickoski është i dobët, i frikësuar dhe i dëshpëruar dhe për këtë bën gjithçka që të mos mbetet prapa Apasiev-it”, thonë nga LSDM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat