Minuti i zgjedhjeve parlamentare

Opinione

Minuti i zgjedhjeve parlamentare

Nga: Sulejman Mehazi Më: 7 janar 2021 Në ora: 12:38
Sulejman Mehazi

1. Qytetarë të dashur të Kosovës, kujdes ndaj minutit të votimit, me 14 shkurt 2021!  Thënia popullore, "Çfarë të bën minuti, nuk ta bën motmoti"
Minuti i votimit është më i vlefshëm se jeta vet.

2. Politikanë, gota e rakisë, femrat dhe paratë ua kanë mpirë vetëdijen, mosni gota, femra e para, po bëhuni rrjedhë të lumenjve, liqeneve e detrave për  popujt tuaj që edhe ata të dehen, freskohen e kënaqen nga këto begati natyrore, materiale e shpirtërore.

2.1.Politikanë të dashur dal nga dalë do të vijë e afrohet Minuti i Zgjedhjeve Parlamentare; e ju do të kërkoni që ky Minut i rahatisë suaj t'ju kthehet përsēri, por kurrë më nuk do të kthehet. Ky Minut i Zgjedhjeve Parlamentare nuk do t'ju pranojë më. E duke parë se nuk do t'ju pranojë, ju do t'i luteni përsëri, përsëri e përsëri Minutit të Votimit!

Përsëri Minuti i zgjedhjeve nuk do t'ju pranojë. E kur nuk do t'ju pranojë, ju atëherë do ta merrni Minutin me të mirë, e me të mirë, për ta mashtruar do të pērdorni çfarë do lloj metodash, do të transformoheni prej djaj e dreqër në engjëj e  zana, e prapë Minuti nuk do t'ju  pranojë.

E kur përsëri nuk do t'ju pranojë Minuti i Zgjedhjeve, atëherë ju do të lavdroheni pēr punët qeveritare që keni (s'keni) bërë e që do t'i bëni në mandatin e ardhshëm, do të premtoni pēr çfarë do lloj gënjeshtrash, e ai prapë s'do t'ju pranojë; atëherë ju politikanë tregtarë do të mundoheni ta bleni Minutin e Zgjedhjeve me para; e kur përsëri nuk do t'ju pranojë, atëherë do të përdorni metodën e lypsarëve, për të mashtruar Minutin e Zgjedhjeve Parlamentare, do të bëheni më lypsarë se lypsat, si gjynah, nuk do leni shtëpi për të lypur Minutin, do ta kërkoni edhe prej të paralizuarve vetëm e vetëm për t'i ardhur keq Minutit për ju!

E kur Minutit nuk do t'i vijë keq pēr ju, atēherë ju do të bëheni të ashpër, do ta tregoni fytyrën e vërtetë të vjedhësve, nuk do leni shtëpi pa mos e vjedhur Minutin e Zgjedhjeve, e kur Minuti i Zgjedhjeve do ta mbrojë veten do t'ju thotë: O ju të mjerë, o ju politikanë qeveritarë duke më lutur mua Një Minutëshin, popullit tuaj ia keni humbur shumë orëshin, javëshin, muajshin e shumë shumë vite, unë shkova e ika prej jush, tash e tutje do të jem me popullin tuaj, e jo me ju! Lamtumirë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat