Kur humb karriga e pushtetit humb edhe arsyeja e disave

Opinione

Kur humb karriga e pushtetit humb edhe arsyeja e disave

Nga: Adem Bytyçi Më: 13 maj 2021 Në ora: 15:26
Adem Bytyçi

Ky është një grup politikanësh që pasi humben zgjedhjet e fundit të parakohshme janë tërbuar, veqse nuk i kanë lënë mendët përfundimisht për të ia parë sherrin Kosova.

Nuk do të ishte keq që të dërgohen në psikiatri për t'i shëruar nga patologjia e pushtetit, në mënyrë që të binden se pushteti nuk është i përjetshëm dhe sa herë keqëpërdorët.

Pushtetarët mbesin pa pushtet dhe kanë vetëm dy zgjidhje: Të pajtohen përkatësisht të çmenden.

Ata që qendrojnë gjatë në pushtet i nënshtrohen zgjidhjës dytë çmendurisë , prandaj për fatin e keq të tyre gjithë jetën përfundojnë në ÇMENDORE dhe as njëherë tjetër nuk kanë shansë për t'iu kthyer përseri pushtetit , jo për t'i shërbyer popullit dhe shtetit , por për t'ia bërë qefin vetit, siç kanë vepruar që nga çlirimi i vendit e deri në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat