Shkarkimi i bordit të RTK-së është i vonuar

Opinione

Shkarkimi i bordit të RTK-së është i vonuar

Nga: Gjevat Berisha Më: 22 qershor 2021 Në ora: 15:51
Gjevat Berisha

Si mund të themi se shkarkimi i bordit të RTK-së bëhet për arsyeje politike kur njeriu numër dy i këti mediumi publik, i drejtohet një deputetes së zgjedhur nga populli me këto fjalë:

“A e caktojmë një takim Doarsë, për drekë a për darkë a? Që donë i thërrasim edhe ato mikeshat e tua në RTK! Kënaqemi edhe të tregoj për krejt RTK-në, edhe nime e kupton çka është RTK-ja. E miqtë e RTK-së?! Jo valla s’po i thërrasim”, ka shkruar Shala në Facebook.!

Kjo është vetëm një faqe e zezë që shihet publikisht dhe që mjafton si arsyeje se reformat në RTK-së janë tepër të nevojshme.

Integriteti moral dhe profesional nuk ka nevojë për rregulla, ato nuk shkruhen sipas dëshirave, por edhe nese shkruhen nuk kanë asnjë lloj kuptimi dhe jan me zero vlera.

Është e kotë të merremi me mundësitë që i kemi humbur, sekreti i ecjes përpara qëndron tek nisja, dhe kështu mund të arrimë n’finale, prandai ata që duan të na heshtin neve që ngrisim zërin kundër këtyre dukurive të liga, ua bëjmë me dije se epoka e tyre ka perënduar.

Një dietar ka thënë: Fjala e pamundur, është një fjalë që gjendet vetëm në fjalorin e budallenjve, njerëzit e suksesshëm dhe të ndershëm janë gjithmonë në kërkim të mundësive për të ndihmuar të tjerët, kurse dështakët e soit të Mentor Shalës dhe Ridvan Berishes që janë marrja e medieve kosovare, nga pasigurija e tyre janë gjithmonë duke pyetur, se qfar u tha për mua dhe a dalim diku.!

Kur vendos të jesh dikush dhe jo diçka, i largon shqetësimet, dhe efortifikon stabilitetin simbolik për guximin i cili konfirmohet vetëm me veprime. Prandai me urgjencë në ball të këti institucioni publik përveq që duhët vendosur njerz të suksesit, ata duhët të jenë të kompletuar edhe me vlera e parime që ruhen denjësisht pa u ndikuar nga askush, e unë besoi se të tillë kemi edhe brenda RTK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat