E pa besueshme, por e vërtetë!

Opinione

E pa besueshme, por e vërtetë!

Nga: Adem Bytyqi Më: 29 korrik 2021 Në ora: 19:15
Adem Bytyqi

Në Shqipëri memoriale për udhtaret kriminel serb , malazez dhe Grek.

Në fshatin Sharrë të Tiranës gjindet memoriali i 522  ushtarëve serbë  të formacionit Shumadija ,të cilët në vitin 1912- 1913, kishin bërë krimët mē të llohtarshme dhe mkabre kundër popullësisë civile shqiptare. 

Kjo është arsyja që sot po tallet me ne Serbia dhe Europa.

Shqpëria ,kryeministri aktual i Shqpërisë londineze Edi Rama në vend që t'i sygjyrojë Presidentit aktual të Serbisë të ngrit në Beograd një menorial për 20 mijë shqipëtarët  e vrarë dhe masakruar nga ushtria dhe policia  e shtetit serb në luftën e fundit, e ka krijuar një miqësi të pa parë me Vuqiqin e Serbisë të ngjajshme si dikur Esat pash dhe po i'u shêrbën me përkushtim intresave ekonomike ,politike dhe të tjera Serbisë për mes paktëve të ndryshme herë si Menishëngeni Ballkanik ,herë duke i'a ndrruar emrin në Ballkani i hapur .

Shqipëria hapur po e përkrah Serbinë kundër Kosovës, besaj politika ,por jo edhe populli shqipëtarë i Shqipërisë, të cilit Kryeministri Aktual herë i'au rrënon momentet kulturore shqipëtare siq ndodhi me godinën e teatrit kombêtare para dy vitësh herë  duke i'a dorëzuar QELSIN E TIRANËS armiqëve të Shqipêrisë dhe të shqiptarëve. 

Tani ,jo pak por është  shumë e pabesueshme dhe e pa imagjinushme se si populli shqipëtarë i Shqipërisë e toloron në krye të shtetit një politikanë kaq anti kombêtarë shqipëtarë dhe pro serb , i cili  për çdo ditë po i shet intresatë kombêtare shqiptare të Serbia gjenocidale anti shqiptare?!

Me të drejtë duhet parashtruar pyetja deri kur shqipëria dhe shqipëtarët do t'i tolorojnë të udhëhiqen nga politikanë të tillë pro serb e anti shqipëtarë me sharllatanizmin dhe injorancën e të cilit po tallet Europo dhe të gjitha  institucionët e Bashkimit Europianë me prijashtim të Rusisë dhe aleatëve të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat