Mos e akuzoni Ahtisarin për Asociacionin!

Opinione

Mos e akuzoni Ahtisarin për Asociacionin!

Nga: Adem Bytyqi Më: 27 tetor 2021 Në ora: 16:48
Adem Bytyqi

Asociacionin nuk e solli Ahtisari, atë e gjeti në mesin tuaj.

Ata që e kanë lexuar Planin e Ahtisarit, të dërguarit special të KS, të OKB–së, për statusin e Kosovës dhe mbi të cilin plan është shpallur pavarësia e Kosovës, nuk mund të gjejnë askund në këtë plan Asociacionin e komunave me shumicë serbe të pakicës serbe në Kosovë, të cilin e kërkon Serbia, për ta sakatosur përfundimisht funksionimin normal të pavarësisë së Kosovës, brenda territorit të saj.

Asociacioni që pjellë e mendjes defekt dhe të sëmurë të përfaqësuesve analfabetë politikë të Kosovës në negociatat e Brukselit, me palën serbe…

Cilët ishin ata politikanë  të verbuar nga etja për pushtet, të cilët Kosovës ia sollën një „dhuratë„ serbe kaq shtet rrënuese, i dinë dhe i njohin edhe fëmijët në djep, prandaj nuk ka nevojë të përmenden me emër dhe mbiemër.

Emrat e tyre do t’i kujtojë gjatë për të keq historia e Kosovës, tek tani kanë filluar t’i vuajnë pasojat e mëkateve të cilat ia kanë shkaktuar shtetit të Kosovës, por ky është vetëm fillimi…

Ky grup politikanësh Kosovar kurë e kanë kuptuar se sa keq i kanë bërë shtetit të Kosovës, kanë filluar ta akuzojnë njëri tjetrin se unë nuk isha ai që e pranova asociacionin , por ishte ky tjetri, duke mos dashur të shkojnë bashkë në ferrin e historisë për një të keqe vërtetë tragjike të cilën ia sollën në derë shtetit të Kosovës, nga e cila edhe nuk e ka lehtë të shpëtojë Kosova për shkak të presionit ndërkombëtar…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat