Politika e (ditës)në Shqipëri (mos)të bëhet laku për shqiptarët...!

Opinione

Politika e (ditës)në Shqipëri (mos)të bëhet laku për shqiptarët...!

Nga: Skënder Karaçica Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 21:45
Skënder Karaçica

Në institucionet e shtetit shqiptar,partitë politike (pozitë-opozitë)po e luajnë lojën e kolovajzës të përqarjes nxjerrje sysh(sic!).Kujtoj se të zgjedhurit e popullit(deputetet)dhe të zgjedhurit në institucionet e shtetit shqiptar,vota e sovranit,është kontrata për shumicën (populli)në demokraci,ndërsa të zgjedhurit janë veçse shëbëtorë të kësaj shumice të popullit...!

Po shkon viti 2021 dhe në skenën e jetës parlamentare,kemi parë dhe kemi dëgjuar se si përqarjet e skajshme,me diskursin e fyerjeve deri të pragu i shtëpisë(sic!),ka krijuar pamjen e keqe për sovranin shumicë dhe për kontratën e votës së lirë(sic!).

Duhet të ndryshojë qasja në institucionet e shtetit shqiptar,kur e kur përditë dalin para publikut me ,,flamurin,, e përqarjeve dhe të fyerjeve dhe projektet e kaheve të zhvillimit të demokracisë i kanë lanë në sirtarët e tovolinës së punës(sic!).

Politika e ditës mos të bëhet laku për shqiptarët dhe për Shqipërinë...!

Çikago,dhjetor të motit 2021

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat