Në 23 vjetorin e përjetësimit të Kolosit, akademik Fehmi Agani!

Opinione

Në 23 vjetorin e përjetësimit të Kolosit, akademik Fehmi Agani!

Nga: Fatmir Bajraj Më: 6 maj 2022 Në ora: 14:25
Fatmir Bajraj

Ideatori dhe ideologu i Levizjes nacional-politike të shqiptarëve të Kosovës në fund shekullin e kaluar (LDK) për Liri, Pavarësi & Demokraci!

Gjeneratori dhe truri logjik i Lëvizjes për Pavarësi!

Krahu i djatht i Atit themeltar të shtetit të Kosovës, Presidentit historik, Dr.Ibrahim Rugova dhe i themeltarit & themeluesit të rezistencës së armatosur në Republikën e Kosovës, Kryeheroit dhe Kryekomandantit unik të saj, Sali Çekaj!

Nyja unifikuese e Lëvizjes për Pavarësi dhe gjakimi sublim i të dy krahëve të saj, i levizjes poltike aktive- paqësore dhe i asaj të rezistencës së armatosur.

Vepra jetësore e Viganit të Dardanisë Antike-Kosovës, akademik Fehmi Agani, gjakimi më sublim i projektit nacional :

Kosova Shtet Sovran & demokratik !

E vrau mizorisht, armiku i ynë shekullor, serbo-sllav, në shënjë hakmarrje për humbjën e Kosovës.

Me 6 maj të vitit 1999, u ngrit n'Panteonin e burrave të shquar të Kombit nga ku i bënë dritë dhe roje Atdheut !

Lavdi për jetë & mot, akademik Fehmi Agani !

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat