Kasi i atllarëve për pushtet e në pushtet!

Opinione

Kasi i atllarëve për pushtet e në pushtet!

Nga: Hamdi Rafuna Më: 8 qershor 2022 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Deri kur në kas o atllarë të opozitës me pozitën? Ju atllarët e pushtetit të djeshëm e të sotmit, jeni kah shëmbëlleni në ata dy kuajt e lidhur për mullari! Ndaloni një herë, uluni në tokë të bukës, pushoni pak se nuk shkon kështu! Troket e juaja në rreth, rreth mullarit të shtetit po vazhdojnë ç’ thurshëm por se në dakordim për kobin e t’ keqen e vendit!

Po silleni e po mbështilleni rreth këtij boshti të ndërgjegjes shtetërore thua se jeni në lamë duke e fshi grurin e të korrave! Po si nuk keni mëshirë fare për këtë kokërr buke, aty ku po shkelni e po villni, dhe pastaj gjithçka po kundërmon! Njëri andej, tjetri këndej, djathtas e majtas por asnjëherë bashkë, ashtu qysh e do zoti i lamës (vendi e kuvendi)!

Sa të neveritshëm e të mërzitshëm jeni ba, kur u dëgjojmë duke hingëllue për pushtet me ato porositë; (nxinja frymën shtetit e pushtetit), dhe mbllaqitni votën e sovranit! Po ku gjendet sot kjo rregull e mbrapsht? Vetëm në xhungël dhe askund tjetër, për derisa vlera e sovranit (votës) është si një leckë, si një vlerë interesi në peshojë, dhe me lëvizje andej kah fryn era!

Deri kur me këta shqelma e kundër-shkelma në këtë lamën tonë? Deri atëherë kur kamxhiku i shtetit (ligji) vlen për të gjithë atllarët e pozitës dhe opozitës! Vetëm pritni se kështu bëhet shteti …. Dt:08.06.2022. Hamdi Rafuna

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat