Indoktrinimi i rinisë kumanovare

Opinione

Indoktrinimi i rinisë kumanovare

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 21:30
Foto ilustrim

Në pjesën shqiptare të Kumanovës (RMV), po zbatohet shpëlarja e trurit të rinjve shqiptarë, përmes të a.q. "vahabistë".
 

Gati një vit, është hapur një xhami, pa leje ndërtimi, por qëllimisht e lejuar nga Bashkia e qytetit, me udhëzime nga shërbimi sekret shtetëror.


Prijësi i "mjekërroshave" quhet S.B. plotësisht i dirigjuar prej shërbimeve sekrete sllave.

Duke përdorur metodat e tyre të posaçme dhe shfrytëzuar vetëdijen e ulët, si dhe mirëqenien e dobët të shoqërisë shqiptare, në mënyrë të drejtpërdrejtë po ua shpërlajnë trurin rinisë shqiptare të Kumanovës.


Me altoparlantë të përforcuar, emitojnë rite e ilahi të caktuara, duke e cenuar qetësinë publike në qytet, qoftë orëve të natës.


Tanimë lirshëm mund të vërehen vahabistë të Lindjes së Mesme (me veshjet e tyre specifike prej fustanash), duke intervistuar të rinj në rrugë publike, drejt indoktrinimit ekstrem fetar!

Tragjedia më e madhe është se të gjithë heshtin, madje edhe intelektualët!

Metodologjia e tyre është e njohur, këta duan vepra konkrete.
Qëllimi i tyre kryesor është përçarja e interesit kombëtar shqiptar, prishja e tolerancës fetare ndër shqiptarë, prishja e imazhit të shqiptarëve në sy të perëndimit, përgatitja e xhihadistëve të rinj shqiptarë, pjesëmarrja në konflikte në Lindjen e Mesme, sulme vetëvrasëse, etj.

Përderisa s'është bërë vonë, urgjentisht nevojitet reagimi i inteligjencës shqiptare në rajon, përndryshe objektivat famëkeqe sllave po përmbushen!

Kësaj i thuhet:
"Me vetëdije të plotë, t'ia shisje shpirtin djallit!"

Autori: Një njohës i mirë i rrethanave ...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat