Mero Baze për Kosovën me paçavure taze

Opinione

Mero Baze për Kosovën me paçavure taze

Rexhep Torte Nga Rexhep Torte Më 29 shtator 2022 Në ora: 13:07
Mero Baze

-Vjosa Osmani-Presidente e Kosovës, është shqiponjë dykrenore dhe luaneshë e Kosovës, intelektuale e fuqishme e specializuar në SHBA dhe profesoreshë universitare, e cila me dinjitet e prezenton Kosovën në të drejtën dhe të vërtetën për Kosovën.

-Edi Rama-Kryeminisstri i Shqipërisë, është një korb i zgjebosur, një piktor i dështuar dhe një tradhtar i pangopur i Shqipërië, i Kosovës dhe i tërë shqiptarisë, i cili më shumë i don dhe punon pë Serbinë kriminale dhe serbët kriminelë sesa për shqiptarët kreshnikë, paqedashës dhe fisnikë.

Mero Baze, gazetar e opinionist, u tregua pa grimcë etike profesionale, morale e njerëzore, puthadorës dhe patericë e Edi Ramës, me opioninin e tij me titull, “Vosa Osmani u pa në OKB që e urren me shpirt Edi Ramën edhe kur ai me shpirt e mbron Kosovën”, botuar në WEB faqen e “Bota Sot” të datës 28 shtator 2022.

Ngjashëm si kameleoni që i ndëron ngjyrat, Mero Baze i ndëron dhe i mbron partitë, fillimisht më PD-në, e më pastaj me PS-në.

Mero Baze në vitin 2007 e kritikonte Edi Ramën duke i nxjerrë fotografitë lakuriq të Edi Ramës nëpër plazhet nudistike evropiane, e sot i del pddrejtësisht në mbrojtje. Çudi me çfarë akrebacionesh prej gazetari pehlivani, pa asfarë integriteti professional e njerëzor.

Në këtë shkrim Mero Baze i jep të drejtë vetes të thotë se, “Vjosa Osmani urrejtjen e saj e ka përjetuar peresonalisht si një urrejtëse e Edi Ramës dhe e Shqipërisë, e ka përjetuar si një e ftuar e papërfillur e Asamblesë së OKB-së dhe mbi të gjitha, si një fjalim që ajo nuk di as ta lexojë, dhe jo më ta shkruajë”.

O Mero Baze gazetari, a mos ke ndenjur gjatë në diell dhe rrezet e forta të diellit ta kanë nxe kokën tullace dhe ta kanë thartuar trurin, sa që nuk mendon se çfarë po shkruan.

Si mund ta krahasosh Vjosa Osnmanin shqipobnjë dykrenore dhe luaneshë të Kosovës, me Edi Ramën korb tradhtar të zgjebosur, mashtrues, autokrat e të korruptuar fund e krye.

Si mund ta krahasosh Vjosa Osmanin shqiponjë dykrenore e luaneshë - Presidente të Kosovës, profesoreshë universitare dhe të specializur në SHBA, me Edi Ramën një piktor të dështuar dhe të bërë kryeministër nëpërmjet korrupsioniot dhe oligarkëve të drogës.

Si mund ta krahasosh Vjosa Osmanin intelektuale dhe Presidente të Kosovës, e cila me fjalimet e saj konstrukrive dhe argumentuese i mahniti BE-në, SHBA-të, Mretërinë e Bashkuar dhe kudo që paraqitet në mbrojtje të së drejtës dhe të së vërtetës së Kosovës, jo me tekste të shkruara si të Edi Ramës që ia shkruajnë të tjerët, por Vjosa Osmani me intelektin e saj flet lirshëm, mrekullueshëm e bindshëm shqip dhe anglisht.

Të thuash për Vjosa Osmanin se është urrejtëse e Edi Ramës dhe e Shqipërisë, kjo është vetëm një budallaki e ytja perrsonale.

Mediat shkruajtën se në OKB Edi Rama nuk i është afruar dhe e ka injoruar delegacionin nga Kosova të udhëhequr nga Vjosa Osmani, por ka gjetur kohë të takohet me kriminelin Aleksandër Vuçiq-Prësidentin e Serbisë kriminale të cilin Edi Rama e quanm vëllaçko.

Mero Baze në këtë opinionin e tij shkruan se, “Vjosa Osmani nuk e duron dot Edi Ramën as Kur e mbron Kosovën. Tek Zëri i Amerikës e akuzoi Edi Ramën se po ja shpëton fytyrën Serbisë”.

O Mero Baze gazetari, a nuk e paske kuptuar derisot se, Edi Rama është kryeministri më armik i Shqipërisë, i Kosovës dhe i tërë shqiptarisë, se Edi Rama është surrogat nga mamaja shqiptare dhe nga babai Kristaq Rama orthodoksi grek.

A nuk e paske kuptuar derisot se, Edi Rama është kundër kombit shqiptar dhe që e ka katandisur Shqipërinë në të gjitha fushat, e që ka ndikuar në zbrazjen e Shqipërisë dhe largimin e qindra mijëra shqiptarëve jashtë atdheut.

A nuk e paske kuptuar derisot se, Edi Rama as që e ka ngritur ndonjëherë para autoriteveve greke çështjen Çame, për Çamët, të cilët me gjenocid janë dëbuar nga Greqia dhe që sot e kësaj ditë nuk kanë mundësi të kthehen në pronat e tyre.

A nuk e paske kuptuar derisot se, Edi Rama ia fali Greqisë 12 milje të detit shqiptar.

A nuk e paske kuptuar derisot se, Edi Rama në bashkëpunim me kriminelin Aleksandër Vuçiq, me tradhtarët Hashim Thaçi e Vlora Çitaku dhe në bashkëveprim me pro serbët Jon Bolton, Mathew Palmer dhe Richard Grenell e përgatitën planin për copëtimin e Kosovës, plan i cili nuk u realizua falë reagimit të Angela Merkel- ish Kancelares së Gjermanisë.

A e paske harruar që në Festivalin e Birrës në Korçë, pro serbi Edi Rama e ftoi dhe pëkundër kundërshtimit të miliona shqiptarëve, i mundësoi që në këtë festival të merr pjesë këgëtari çetnik serb Goran Bregoviq, i cili gjatë agresionit gjenocidal të Serbisë kriminale në Kosovë me këngët e tij i inspironte ushtarët serbë të vrasin sa më shumë sjhqiptarë.

Mero Baze, në fund të tekstit shkruan se, “Përfytyroni presidenten e një vendi të vogël si Kosova, që ftohet në Asamblenë e OKB-së dhe aty fjalimi më popullor për vendin se saj mbahet nga kryeministri i Shqipërisë. Ai e bëri të paqenë praninë e saj në OKB, lidhur me Kosovën. Ai e bëri të ndjehet keq, që Shqipëria që ajo e urren e mbron Kosovën, e bën këtë për të mbrojtur armiqtë e saj politik, për të cilët po ndjehet mirë që ata janë në burg. Më keq se kaq nuk i kanë bërë keq Vjosa Osmanit kurrë askush. As Serbia që bën sikur e ka armike”.

O Mero Baze gazetari, a nuk e paske kuptuar derisot se, Kosova që ty po të dukeshka e vogël, e ka vlerën e çmuar si të floririt. Kosova dhe shqiptarët e Kosovës kanë rëndësi gjeostrategjike, dhe si komb janë më besnikë dhe më të sinqertë ndaj SHBA-ve, BE-së dhe NATOs, dhe e kanë të ardhmen Euroatlantike, dhe prandaj Kosova është e ftuar dhe e respektuar në OKB.

Si mund të thuash se fjalimi i Edi Ramës e paska bërë të paqenë Vjosa Osmanin.

Edi Rama tradhtari, nuk mund ta përfaqësoh kurrën e kurrës Kosovën, sepse Kosova është shtet më vete e udhëhequr nga binomi i mrekullueshëm Kryeinistri Albin Kurti dhe Presidentja Vjosa Osmani, të cilët denjësisht dhe ndershmërisht e përfaqesojnë Kosovën brenda dhe në arenën ndërkombëttare.

Si mund të thuash se fjalimi i Edi Ramës na qenka fjalimi më popullor në OKB, kur ky fjalim skandaloz ishte përplot me hipokrizi.

A ende se paske kuptuar se Edi Rama është avokati më besnik dhe më i zëshëm i Serbisë kriminale, që e mbron Serbinë në çdo moment dhe rrethanë.

Edi Rama nuk e kritikoi asnjëherë Serbinë kriminale për kanosjet me luftw që po ia bën Kosovës, për trukturat paralele të Serbisë kriminale në Veri të Kosovës, për sulmet e armatosura që bandat kriminale serbe i kryejnë ndaj policisë së Kosovës, për kolonizimin që po e bën Serbia kriminale në Veri të Kosovës ku në trojet shqiptare po ndërton koloni serbe, ku në shtëpi të reja e të mobiluara vendosën serbë të cilët asnjëherë më pare nuk kanë banuar në Kosovë. Ndërkaq që më shumë se 14 mijë shqiptarë Serbia kriminale i ka dëbuar nga Veriu i Kosovës, e që nuk guxojnë të kthehen në trojet e veta.

Edi Rama tradhtari po lejon që Serbia kriminale të blejë në Shqipëri qindra femra shqiptare duke paguar nga 2000 mijë euro për secilën për dhëdurët serbë, dhe tashmë këto motra tona shqiptare po lindin fëmijë surrogatë në Serbi, për ta shtuar Serbia kriminale natalitetin e saj të ulët.

Edi Rama-Kryeministri tradhtar, hipokrit dhe autokrat i Shqipërisë, në fjalimin e tij në OKB, deklaroi e, “ Unë dhe Albin Kurti jemi absolutikiht në një mendje që Serbia jo vetëm duhet ta njeh Kosovën, por edhe duhet t’i kërkojë falje.

Por, sipas hipokritit Edi Rama njohja dhe kërkim falja, janë fundi i një procesi. Nuk fillon procesi me njohje dhe me kërkimin e faljes, thotë tradhtari Edi Rama.

Këto janë manipulimet përplot me hipokrizi që i bëri Edi Rama edhe para opinionit botëror në OKB, duke u shitur si shpëtimtari i Ballkanit.

Sipas logjikës pro serbe të Edi Ramës, të këtij kryeminitri tradhtar të çështjes shqiptare, njëherë na duheshka ta mbrojmë Serbinë të mos i caktojë sanksione Rusisë kriminale, se ndryshe Serbia do ta sulmuaka Kosovën dhe do ta rrezikuaka paqen në Ballkan.

Sipas kokës bosh dhe shpirtit anti kombëtar shqiptar të Edi Ramë tradhtarit, paraprakisht duheshka të realizohet “Ballkani i Hapur”, duke i mundësuar Serbisë kriminale dalje në Detin Adriatik dhe bërje pronare të portit të Durrësit.

O Mero Baze, shqiptarët janë kombi më autokton dhe më i madh në Ballkan dhe shqiptarët e meritojnë të jenë kombi lider në Ballkan, sepse shqiptarët e kanë edhe bregdetin e tyre, ndësa serbët janë mbeturinë e hordhive të egra që në Ballkan erdhën nga Karpatet, dhe se serbë të pastër siç e quajnë veten janë shumë pak në numër.

Sipas mendjekrisurit Edi Rama, paraprakisht duheshka Serbinë kriminale ta fuqizojmë dhe bëjmë peranndori të Ballkanit, e më pastaj sipas Edi Ramës Serbia do të mëshirohet dhe do ta njihka Kosovën dhe do të kërkueka falje për krimet e kryera në Kosovë!

O Mero Baze edhe ti edhe Edi Rama duhet ta kuptoni njëherë e mirë se problemet zgjidhen nga koka e jo nga bishti, se bishti të shpëton nga dora.

O Mero Baze gazetar i shitur, Vjosa Osmani është Presidente e Kosovës dhe në asnjë rrethanë Edi Rama nuk mund ta rrezikojë praninë, respektin dhe renomenë e Vjosa Osmanit si Presidente e Kosovës.

Kjo u dëshmua me takimin e saj me Joe Biden- Presidentin e SHBA-ve dhe me udhëheqës tjerë të SHBA-ve, si edhe me shumë liderë tjerë botërorë.

Sa u takon Hashim Thaçit dhe të arrestuarve tjerë ne Hagë, nuk ke aspak të drejtë ta përmendish Vjosa Osmanin, sepse të arretuarit në Hagë janë për veprat e tyre penale individuale për të cilat akuizohen, e që nuk kanë aspak lidhje me Vjosa Osmanin që është presidentja dinjitoze dhe aspak e përfolur e Kosovës.

Po ta rikujtoj se, Serbi kriminale në vitet 1998/99 kreu agresion gjenocidal në Kosovë, ku mizorisht vrau e masakroi më shumë se 13 mijë shqiptarë autoktonë e të pafajshëm, në mesin e tyre edhe 1500 fëmijë, në mësin e tyre edhe fëmijë duke pi qumësht në gjosun e nënës, dhunoi në mënyrën më shtazarake 20 mijë motra tona shqiptare, rrëmbeu me forcë në Kosovë 1643 shqiptarë autoktonë të të gjitha gjinive, fati i të cilëve ende nuk është zbardhur, dhe Kosovën e bëri shkrumb e hi, duke detyruar të marin rrugën e eksodit më shumë se 1 milion shqiptarë të Kosovës.

O Mero Baze gazetari duhet ta kuptosh se nga ky gjenocid i Serbisë kriminale ka pësuar çdo familje në Kosovë, duke përfshirë edhe familjen e Vjosa Osmanit.

Nëse edhe kjo të duket pak, pasi edhe ti po mundohesh t’i arsyetosh tradhtarin Edi Rama dhe Serbinë kriminale, atëherë detyrimisht duhet t’i nënshtrohesh një testi dhe terapie psikiatrike.

Dhe për fund po të informoj se, edhe tradhtares Vlorta Çitaku nga Kosova i kishte pëlqyer së tëpërmi fjalimi që Edi Rama mbajti në OKB, sa që si zotërote edhe ajo rote mori guximin t’i kritikojë Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeministrin Albin Kurti, pse nuk e përfillën fare dhe pse nuk thanë asnjë fjalë për këtë fjalim përplot nashtrine, tradhti dhe hipokrizi të Edii Ramës.

Është e çuditshme si i vendosni lidhjet dhe si komunikoni ju tradhtarët shqipfolës të Shqipërisë, të Kosovës dhe të tërë shqiptarisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat