Vendimi për kriptovaluta/ Mulaj: Ta respektonin vendimin e Qeverisë dhe atë ta atakonin në mënyrë ligjore

Politika

Vendimi për kriptovaluta/ Mulaj: Ta respektonin vendimin e Qeverisë dhe atë ta atakonin në mënyrë ligjore

Nga: A.SH Më: 13 janar 2022 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Mungesa e energjisë elektrike ka bërë që nga policia të konfiskohen aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Në disa qytete të Kosovës janë konfiskuar aparatura të tilla.

Njohësi i çështjeve ekonomike, Ismet Mulaj në një prononcim për “Bota sot” thotë se, qeveria po sekuestron vetëm ato aparatura që vazhdojnë ende të punojnë, e që sipas tij, çdo vendim me të cilin Qeveria krijon barriera në të bërit biznes duhet të atakohet me mjete ligjore.

“Kompanitë të cilat merren me prodhimin e kriptovalutave do të duhej ta respektonin vendimin e Qeverisë dhe këtë vendim ta atakonin në mënyrë ligjore. Unë po besoj që Qeveria po i sekuestron vetëm ato aparatura që vazhdojnë ende të punojnë. Vendimet e Qeverisë që kanë efekt të menjëhershëm dhe pa një debat publik krijon ambient jo të sigurt në të bërit biznes. Prandaj, çdo vendim i Qeverisë me të cilin ajo krijon barriera në të bërit biznes duhet të atakohet me mjete ligjore”, ka deklaruar Mulaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat