“Fundi i Hashim Thaçit po dihet”/ Halil Geci paralajmëron tradhtarët e atdheut: Edhe juve...

Politika

“Fundi i Hashim Thaçit po dihet”/ Halil Geci paralajmëron tradhtarët e atdheut: Edhe juve...

Nga: N. Sh. Më: 9 maj 2022 Në ora: 12:29
Halil Geci

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci, në një shkrim të tij, ekskluziv për gazetën “Bota sot”, ka folur përsëri për tradhtarët e atdheut siç i quan ai.

Geci pyet se a do të iu vjen fundi atyre që tentuar t’ia marrin kokën atdheut?

Sipas tij, fundi i ish-presidentit Hashim Thaçi po dihet, se ku po qëndron dhe për çka ai po akuzohet nga Gjykata Speciale.

Sipas tij, pap para burgosjes së Thaçit u kuptua arsyeja e zvarritjes së dialogut me Serbinë.

Në këtë shkrim Geci thekson se, Serbia ka përpunuar bashkëpunëtorët e saj në Kosovë e Shqipëri.

E kjo sipas tij, ka ndodhur për të krijuar kushtet e saj dhe për t’ua rrahur tavolinën, njëjtë sikruse po bën Rusia me Ukrainën.

Geci shprehet se për këto tradhti që ia kanë bërë Kosovës, populli nuk do t’i falë.

Shkrimi i plotë i Halil Gecit:

A po iu vjen fundi atyre që tentuan t’ia marrin kokën atdheut tonë për përfitime matriale?

Unë them se po, fundi i Hashimit po dihet se ku po qëndron dhe për çka po akuzohet.

Pak para se të përfundoi Hashimi në biruc u kuptua arsyeja pse zvarritej dialogu.

U pa haptazi se dialogu u zvarrit derisa Serbia i ka përpunuar bashkëpunëtorët  e vet.

Me përpunimin e bashkëpunëtorëve ishin krijuar kushtet për Serbinë që tua rrahë tavolinën, ashtu siç po bën Rusia me Ukrainën, o do bësh çfarë të them unë o s’ki me ekzistuar fare!

Kjo pra ishte arsyea e shtyrjës dhe zhvendosjes së dialogut në binare tjera duke shkel Ahtisarin dhe duke e blerë kohë, dhe përmes tradhëtarëve të shitur i sojit të Polarit dhe Kristaqit, si dhe spiunit të dikurshëm te Millosheviqit Isa Mutafa dhe rrethi i defatoreve dhe tupangjive, ku kanë arritur marrëveshje të dëmshme duke përdorur LDK-në dhe deputetët e saj si përforcus të tradhëtarëve të shitur te shërbimet e ndryshme, e krejt së fundi e përdorën rrushagjin e Rahavecit si një lakmitar e karrierist, që kënaqet e loqkohet kur e thirrin kryeministër, duke e përdorur si bartës dhe nënshkruas i marrëveshjeve të dëmsheme i cili do t’i bartë në ogjakun e tij  tradhtinë e shekullit në dëm të shtetit, që u nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë nga biznismeni ruso-amerikan Tramp me ndihmen e dylber Grenellit ku u nënshkrua open Ballkani në nivel shtetesh me garantus Ameriken, si dhe nënshkrimi i zajednices në nivel shtetesh me garantus Evropen.

Sipas mendimit tim këto tradhti nuk çbëhen, nuk përmirësohen dhe nuk falen, këto kanë marrur fund me ratifikimin e gishtave të tradhëtarëve në parlament, me marrëveshje dhe nënshkrime të dhimbshme....!

Nga këto tradhëti mundet me na shpëtuar vetëm Zoti i Madhërishem me fuqinë e tij, dhe ndrrimet  globale që po ndodhin me luftën në Ukrainë, se sa për njerzit  në këte tokë nuk ka shpëtim.

Deri më sot zuzarët dhe zuzaricat e PDK-së dhe LDK-së e fajësojnë qeverinë aktuale për tradhtinë që ja kanë bërë atdheut duke i mbështetur me votë humbjen e teritoreve, nënshkrimin e zajednices, minin e Avdullah kotit, dhe shumë tradhti tjera që janë të njohura për opinionin e gjërë.

Ani i kapen qeverisë aktuale rreth një ambasadori në Kroaci, kjo i bjen si mu kapë për… të lagur e me i rrëshqitur duart e me ra në koshin e plehrave.

Juve të opozitës mos u bëni merak se tradhëtitë e juaja nuk i mbulon asnjë qeveri, e aq ma pak Kurtin dhe Vjosa.

Pa merak rrini se ju do jeni ata që i keni nënshkruar tradhëtitë dhe e keni ratifikuar në parlament, dhe nëse nuk  ndodhë ndryshimi në politikën globale dhe nuk hiqen nga tyeza zajednicen me kompetenca ekzekutive dhe mini-shengenin Kurti nuk e besoj se bjen në djepin e tradhtisë që ju ja keni bërë atdheut.

Prandaj sipas mendimit tim bëhuni gati ju tradhëtarët e ri se Kurti do ua  lëshon rendin juve ti kapitalizoni tradhtitë e juaja ashtu siç i keni nënshkruar dje do ta miratoni tradhëtinë nesër.

Se si do priten nga populli tradhtitë e juaja mbane b*** e rrudhne shpinën se kurrë ky popull nuk do të ju falë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat