Nadal zbret në vendin e tretë

Tenis

Nadal zbret në vendin e tretë

Më: 16 mars 2021 Në ora: 11:24
Nadal zbret në vendin e tretë

Turnetë e fundit të zhvilluar në tenis kanë sjellë disa ndryshime në renditje, kryesisht te meshkujt. 

Te femrat nuk ka asnjë ndryhsim në “top-5” tenistet më të mira. Australiania Barty vijon të komandojë, duke ruajtur distancën nga japonezja Naomi Osaka dhe rumunja Simona Halep.

Renditja – Meshkuj, “Top-5”

1-Novak Gjokoviq, 12.008 pikë

2-Daniil Medvedev, 9.940 pikë

3-Rafael Nadal, 9.670 pikë

4-Dominic Thiem, 8.625 pikë

5-Stefanos Tsitsipas, 6.765 pikë

 

Renditja – Femra, “Top-5”

1-Ashleigh Barty, 9.186 pikë

2-Naomi Osaka, 7.835 pikë

3-Simona Halep, 7.255 pikë

4-Sofia Kenin, 5.760 pikë

5-Elina Svitolina, 5.370 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat