Majami, kompletohen dyshet e gjysmëfinales

Tenis

Majami, kompletohen dyshet e gjysmëfinales

Më: 2 prill 2021 Në ora: 11:30
Majami, kompletohen dyshet e gjysmëfinales

Tenisti rus, Andrej Rublov siguroi pjesmërrjen në gjysmëfinales e turneut Masters në Majami, pasi që në çerekfinale, me 2-0 në sete, mundi Sebastian Korda-n.

Në rrugën e Rublovit për finale e Majamit, do të jetë Hubert Hurkaç, i cili ditë më parë mundi Stefanos Cicipas-in me 2-1 në sete.

Dyshen e dytë të gjysmëfinales e përbëjnë: Buatista Agut dhe Siner.

Ndërkohë në konkurencën e femrave, tenistja numër një botë, Eshli Barti u kualifkua në finale, pasi që në gjysmëfinale mundi Elina Svitolinën me 2-0 në sete.

Kundërshtarja e tenistës nga Australia do të jetë Bianka Andreesku, e cila eliminoi francezen Sakeri në gjysmëfinale, pran rezultatit 2-1 në set.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat