Gënjen Novak Gjokoviqi!

Tenis

Gënjen Novak Gjokoviqi!

Më: 8 janar 2022 Në ora: 12:57
Gënjen Novak Gjokoviqi!

Gënjen Novak Gjokoviqi!

Avokatët e tenistit serb, Novak Gjokoviq, kanë thënë në dokumentet e gjykatës se ai kishte të drejtë të përjashtohej nga vaksinimi për të hyrë në Australi për shkak të infektimit me koronavirus kohëve të fundit.

“Data e testit të parë pozitiv PCR për Covid është regjistruar më 16 dhjetor 2021”, thanë ata.

Por, ky pretendim del të jetë mjaft kontraverz dhe lajthitës.

Kjo për fakti se në ato ditë, me 16 e 17 dhjetor, Gjokoviq kishte marrë pjesë në ngjarje të ndryshme pa maska dhe në ambient të mbyllur, e sipas avokatëve atë kohë ishte pozitiv me COVID-19.

Gjokoviqit iu ndalua hyrja në Australi pas aterrimit në Melburn këtë javë për të luajtur në “Australian Open”.

Ai tash për tash ndodhet në një qendër ndalimi, ndërsa një seancë e gjykatës për rastin e tij pritet të mbahet të hënën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat